Accident cu victimă în Neamț: Femei lovită de o autoutilitară
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/politiaa.jpg)
La data de 6 septembrie a.c., în jurul orei 21.30, polițiștii Serviciului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe drumul național 15.
Din primele cercetări a reieșit că, în timp un bărbat, în vârstă de 51 de ani, din Rediu, conducea o autoutilitară pe drumul național 15, în localitatea Pângărăcior, a surprins și accidentat o femeie, în vârstă de 57 de ani, din Pângărați, care s-ar fi angajat în traversarea străzii printr-un loc nepermis și fără să se asigure.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea pietonului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)