(FOTO) Ultimele date despre accidentul cu victime din această dimineață
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/09/accident-3-2.jpg)
În articolul precedent informam despre producerea unui accident în satul Oșlobeni, comuna Bodești.
Potrivit IPJ Neamț, iată cum s-a produs nefericitul eveniment rutier:
Astăzi, 6 septembrie, în jurul orei 12.00, polițiștii Serviciului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe drumul național 15 C.
Din primele cercetări efectuate a reieșit că, în timp ce o femeie, în vârstă de 74 de ani, din județul Iași, conducea un autoturism pe drumul național 15 C, din direcția Piatra Neamț – Târgu-Neamț, în localitatea Oșlobeni, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă și intrând în coliziune cu un podeț din beton.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto și a unei femei, de 53 de ani, din Iași, pasageră în același autoturism.
Din cauza leziunilor suferite, conducătorul auto nu a putut fi testat cu aparatul etilotest.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
Articolul inițial, mai jos:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)