(ULTIMA ORĂ) Accident GRAV, cu mai multe victime, în Neamț (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/09/borca-1024x512.png)
UPDATE: În cele două autoturisme se aflau 5 persoane. După discuțiile pe care le-au avut echipajele cu persoanele implicate, vor fi transportate la spital pentru investigații 4 dintre ocupanții mașinilor.
***
În această după-amiază, s-a produs un accident rutier în Borca. Spre eveniment s-au mobilizat echipaje de pompieri, SVSU, ambulanță și poliție.
„În jurul orei 17:00, prin apel la 112, a fost anunțat un accident rutier între două autoturisme, cu o persoană încarcerată în localitatea Borca. La locul indicat s-au deplasat pompierii de la Garda de Intervenție Poiana Teiului cu o autospecială pentru descarcerare, o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD, SVSU Borca cu autospeciala din dotare precum și SAJ Neamț cu o ambulanță.
Până la sosirea pompierilor, persoana încarcerată a fost scoasă de către SVSU Borca și de către participanții la trafic.
În urma accidentului au rezultat 3 victime. Persoana care a fost încarcerată este conștientă și va fi transportată de către echipajul SMURD la spital. Celelalte 2 persoane primesc îngrijiri la fața locului, deoarece au refuzat transportul la spital.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)