Un elicopter SMURD preia un copil rănit grav, de pe platoul Masivului Ceahlău (FOTO/VIDEO)
Salvamont Neamț intervine la aceasta oră în zona centrală a platoului Masivului Ceahlău pentru acordarea primului ajutor și transportul unui minor de 10 ani din Bacău care a căzut de la înălțime, suferind un traumatism grav de membru superior.
S-a solicitat evacuarea aero. Aeronava SMURD 335 de la Tg. Mures a aterizat în siguranță pe heliportul din zona Cabanei Dochia. Victima a fost transferată echipajului elicopterului care o va transporta către o unitate medicală de urgență.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)