În atenția șoferilor: drum închis în vederea efectuării reparațiilor
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/09/drum.jpg)
Drumul comunal (DC) 153 din satul Dreptu, comuna Poiana Teiului va fi închis în perioada 1-12 septembrie în vederea efectuării unor lucrări de reparații. Restricția de circulație este valabilă pentru autovehiculele grele, de mare tonaj. Trebuie avut în vedere faptul că în acest interval traficul se va desfășura cu dificultate în cazul turismelor, prin urmare circulați cu prudență.
Anunțul a fost făcut de primarul comunei Poiana Teiului în ultima zi a lunii august, anul curent:
În perioada 01.09.2021 – 12.09.2021, DC 153 Dreptu va fi închis circulației auto pentru atovehicule grele în vederea efectuării lucrărilor de reparații. Vă mulțumim pentru înțelegere! Primar, Ana Ancuța.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)