Piatra Neamț: Un balcon riscă să cadă peste trecători – Se intervine pentru limitarea accesului în zonă (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/09/balconisu-1024x576.jpeg)
În aceste momente, ISU Neamț desfășoară o misiune recunoaștere/asigurare zonă – balcon degradat (aflat la et. 1) ce riscă să cadă, în municipiul Piatra Neamt, B-dul Decebal.
La locul indicat s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială. Militarii iau măsurile pentru limitarea accesului în zona de risc și înlăturarea elementelor de construcție instabile. A fost anunțat și ISC Neamț pentru evaluarea situației.
UPDATE:
Au fost îndepărtate elementele de construcție ce riscau să cadă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Este treaba Asociatiei care trebuie amendata si intrebata de ce a ajuns imobilul in aceasta stare de degradare. Isu este folosit mereu pe post de,,sclavul de serviciu,,. Sunt alpiniști utilitari care sa faca asa ceva,dar evident costă 😃😃Sefii Isu ar trebui sa puna problema aceasta.