Accident cu victimă în Neamț – Șoferița băută a pierdut controlul mașinii
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/tamponare-2.jpg)
În cursul acestei dimineți s-a produs un accident rutier pe raza comunei Dămuc. Din informațiile relatate de publicatia ziarbicaz.ro, confirmate ulterior și de purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, o șoferiță în vârstă de 37 de ani a pierdut controlul autoturismului într-o curbă părăsind ulterior partea carosabilă:
Astăzi, în jurul orei 08.00, polițiștii din cadrul Poliției orașului Bicaz au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe drumul județean 127 A.Din primele cercetări a reieșit că un autoturism, condus de o femeie, de 37 de ani, din Dămuc ar fi părăsit partea carosabilă, acroșând un gard din sârmă. În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea conducătoarei auto. Aceasta a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0,26 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier, a transmis IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)