Alertă la 112: Credeau că s-a înecat, dar se plimba fără griji pe o stradă (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/pompieri.jpg)
Prin apel la 112, seara trecută, în jurul orei 22:36, pompierii au fost înștiințați despre faptul că o persoană s-ar fi înecat în apele râului Moldova, pe raza municipiului Roman.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii romașcani cu o autospecială complexă pentru intervenție, un autoturism de serviciu, o barcă și o ambulanță SMURD.
Persoana a fost găsită de rude pe o stradă din municipiul Roman, fiind preluată de un echipaj de la IPJ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)