A căzut în gol – Din păcate nu a mai putut fi salvată – Anchetă la Căminul de Bătrâni din Oșlobeni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/ambulanta1-1024x512.png)
La data de 7 august a.c., în jurul orei 1:20, un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean a fost solicitat să intervină la Căminul de Bătrâni din Oșlobeni, unde o persoană ar fi căzut de la înălțime.
Ajunși la fața locului, aceștia au constatat că este vorba despre o femeie de 62 ani, din Războieni, care a căzut de la o înălțime de aproximativ 8 metri.
„Corpul femeii a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamț în vederea efectuării necropsiei și stabilirii, cu exactitate, a cauzei decesului.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunilor de ucidere din culpă.”, transmite IPJ Neamț.
Comunicat oficial SAJ Neamț: „07.08.2021, ora 01:21, Oşlobeni – Cămin de bătrâni, pacientă sex feminin, 62 ani, diagnostic: decedată prin cădere de la înălţime; pacienta a rămas la locul solicitării;”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)