Incendiu produs la o stivă de lemne în Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/pompieri-masina-autospeciala-1024x688-1.jpg)
Prin apel la 112, pompierii nemțeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o stivă de lemne în municipiul Piatra-Neamț.
„La locul solicitării s-a deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra Neamț. La sosirea pompierilor, incendiul se manifesta la o stivă de lemne dintr-o curte din strada Subdărmănești, cu posibilitatea propagării la locuință și la alte construcții aflate în imediata vecinătate.
Incendiul a fost localizat și lichidat în limitele găsite. A ars aproximativ un mc de lemne.
Jarul sau scânteile purtate de vânt și căzute pe materiale combustibile au fost cauza probabilă de producere a incendiului.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)