Vremea rea a lăsat aproape 3000 de locuitori fără curent electric
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/05/curent-1024x512-3.png)
Ca urmare a manifestării fenomenelor meteorologice periculoase, Delgaz Grid ne-a informat că la această oră localitățile Făurei, Izvoru Alb, Hangu, Ruginești, Potoci și Pârâul Mare sunt afectate din punct de vedere al alimentării cu energie electrică. 2929 de consumatori nu sunt alimentați cu energie electrică.
Se lucrează pentru remedierea situației.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)