Circulați cu prudență: Se execută lucrări la ieșirea din Piatra Neamț (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/drdp1.jpg)
Circulați cu prudență, DRDP Iași informează că se execută lucrări de reparații asfaltice pe DN 15C, extravilan Piatra Neamț (ieșirea din Piatra Neamț spre Târgu Neamț, zona Ocol – Gârcina)
Drumuri bune!
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/08/drdp.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ciudat, se fac lucrari pe sectoarele de drum cu asfalt bun: Turturesti – asfaltul era bun inafara de podetul schimbat pe la mijlocul comunei, spre dobreni asfaltul era ok. De ce nu se repara acolo unde chiar e necesar? Ce se ascunde in spatele acestor asfaltari?
Pentru ca pe acel tronson de deum ai fost foarte multe accidente rutiere din cauza aderentei asfaltului, de asta!