Copil în stare gravă, coborât de pe Ceahlău de salvamontiști
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/salvamont-1-1024x576.jpg)
În aceste momente are loc o acțiune în derulare a salvamontiștilor din Neamț pentru acordarea primului ajutor medical și transportul unui copil de 10 ani cu simptome medicale grave în zona cabanei Fântânele din masivul Ceahlău.
O ambulanță a fost trimisă către baza muntelui pentru a prelua persoana cu probleme medicale, transmite Salvamont România
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)