(NEAMȚ) O moarte absurdă: leziunile au fost atât de grave încât nu a mai putut fi resuscitat
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/inml.jpg)
O altă tragedie a avut loc sâmbătă, 17 iulie, în Ghindăoani Neamț. Un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Neamț a fost solicitat pentru a acorda primul ajutor unui bărbat în vârstă de 53 de ani care a suferit un stop cardio-respirator după ce a căzut de la înălțime.
Leziunile suferite au fost mult prea severe (traumatism cranio-cerebral cu înfundare) astfel încât nu s-a impus resuscitarea, bărbatul fiind declarat decedat de către echipajul medical. Potrivit protocolului, trupul neînsuflețit a rămas la locul solicitării în vederea preluării de către Serviciul de Medicină Legală.
Condoleanțe familiei!
Comunicat Oficial IPJ Neamț:
La data de 17 iulie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Crăcăoani au fost sesizați de către un bărbat de 53 de ani, cu privire la faptul că un bărbat a căzut de pe o scară.
Polițiștii au stabilit faptul că, în timp ce un bărbat de 65 de ani, din Piatra Neamț, efectua mai multe lucrări electrice, la locuința bărbatului de 53 de ani, ar fi căzut de pe scară, de la o înălțime de aproximativ 6 metri.
Echipajul medial specializat, deplasat la locul solicitării, a constatat că bărbatul prezenta leziuni incompatibile cu viaţa.
Corpul bărbatului a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Neamț, în vederea stabilirii, cu exactitate, a cauzei decesului.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă, pentru a stabili toate circumstanţele în care a avut loc evenimentul.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)