ULTIMA ORĂ: Victimă în stare de inconștiență în urma unui GRAV accident cu parapanta/A fost solicitat elicopterul SMURD – FOTO
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/isu.jpg)
În acest moment ISU Neamț intervine pentru acordarea primului ajutor unei persoane, victimă a unui accident cu parapanta care s-a produs în satul Stejaru, comuna Pângărați.
Prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre faptul că o persoană a căzut cu o parapantă în localitatea Stejaru, comuna Pângărați.
La locul evenimentului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială complexă pentru intervenție și o ambulanță SMURD TIM.
Persoana (un bărbat semiconștient) primește îngrijiri medicale de la membrii echipajului SMURD TIM, a transmis ISU Neamț.
UPDATE IPJ NEAMȚ:
Astăzi, în jurul orei 14.30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rutală Gârcina, au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat a căzut cu parapanta, accidentându-se, în localitatea Stejaru.
Din primele cercetările efectuate de polițiști a reieșit că, un bărbat, de aproximativ 40 de ani, din Bacău, în timpul unui zbor de agrement cu parapanta, a suferit un accident.
Bărbatul a fost transportat la spital, pentru a primi îngrijiri medicale.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii, cu exactitate, a circumstanțelor în care s-a produs evenimentul.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/isu-2-1.jpg)
Update ora 17.30:
UPU Piatra Neamț a solicitat un elicopter SMURD pentru a transporta victima la un spital din județul Iași.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Era Un prieten de AL meu, foarte de treaba😩. Cate sanse de supravietuire are?!