[FOTO] Lovitură fatală: un tânăr de 28 ani din NEAMȚ a murit strivit
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/salvamont-1024x512.png)
Tragicul eveniment s-a petrecut ieri, 6 iulie, în pădurea Tazlău, în timp ce tânărul tăia un copac, fiind angajat ca drujbist la o societate de exploatare forestieră. La fața locului au intervenit Salvamont Neamț, Poliția Neamț și ISU Neamț. Din informațiile pe care le avem în acest moment, nenorocirea s-a produs atunci când un brad tăiat a căzut peste un altul, strivindu-l ulterior pe tânărul nemțean.
Purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț a transmis următoarele:
La data de 06 iunie, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Borlești au fost sesizați, cu privire la decesul unei bărbat, angajat în calitate de drujbist, la o societate comercială ce deține o exploatare forestieră în comuna Tazlău. A fost întocmit dosar penal ucidere din culpă, neluarea măsurilor de securitate și sănătate în muncă și nerespectarea măsurilor legale de securitate și sănătate în muncă.
Trupul neînsuflețit al tânărului a fost transportat la Institutul de Medicină Legală.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)