Podul de la Girov – Dănești mai are o strigare și se rupe
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/07/210710304_4109195749156133_6950786260479244724_n-1024x461.jpg)
Podul de la Dănești din comuna Girov mai are o strigare și îl ia apa. Poate nu ar fi rău autoritățile să îl închidă pentru a elimina riscul producerii unei tragedii ținând cont ca acest pod este o cale de acces facilă pentru cei din zonă care ar trebui să ocolească kilometri buni ca sa nu îl traverseze.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ar trebuie ca primarul comunei sa ia masuri si sa-l repare nu sa stea cu mainile in buzunare si sa primeasca bani. Ar trebui ca conducerea sa fie trasa la raspunde pentru neatentia si neajutorarea satenilor care locuiesc pe langa rau. Ar trebui sa fie distruite aceste fotografi si sa se ia masuri impotriva primariei. De ani de zile nu sa facut nimic , doar vorbe in vant
Foarte,foarte slab primar are aceasta comuna. E o comuna care ar merita un primar gospodar, priceput in atragerea de fonduri si nu un filfizon.