COD ROȘU: Peste 9000 de consumatori nu au curent electric în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/curent-1024x512-2-768x384-1.png)
Ora 18 – Ca urmare a manifestării fenomenelor meteorologice periculoase cod roșu, Delgaz Grid a informat ISU Neamț că localitățile Valea Seacă, Valea Arini, Bălțătești, Bălănești, Ghigoiești, Bârgăuani, Nemțișorr, Mănăstirea Neamţ, Vânători-Neamț, Traian și Nisiporești sunt afectate din punct de vedere al alimentării cu energie electrică.
9249 de consumatori nu sunt alimentați cu energie electrică. Se lucrează pentru remedierea situației.
UPDATE:
Ora 20 – Ca urmare a manifestării fenomenelor meteorologice periculoase cod roșu, Delgaz Grid ne-a informat că localitățile Bălănești, Ghigoiești, Bârgăuani, Traian, Nisiporești, Gâdinți, Gârcina și Cuejdiu sunt afectate din punct de vedere al alimentării cu energie electrică. 5040 de consumatori nu sunt alimentați cu energie electrică. Se lucrează pentru remedierea situației.
Ora 22 – Ca urmare a manifestării fenomenelor meteorologice periculoase cod roșu, Delgaz Grid ne-a informat că
localitățile Bălănești, Ghigoiești, Bârgăuani, Traian, Nisiporești, Gâdinți, Gârcina și Cuejdiu sunt afectate din punct de vedere al alimentării cu energie electrică. 4202 de consumatori nu sunt alimentați cu energie electrică. Se lucrează pentru remedierea situației.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)