UPDATE: Accident cu victimă în Piatra Neamț – O femeie a ajuns la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/11/ambulanta-png.png)
În articolul anterior vă informam despre producerea unui accident cu victimă pe strada Petru Rareș din Piatra Neamț (vezi articolul aici – click), potrivit martorilor, o persoană a fost lovită de un autoturism în timp ce încerca să traverseze strada.
Vă prezentăm comunicatul oficial transmis de purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț:
„Din primele cercetări efectuate de polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț a reieșit că, în timp ce o femeie de 30 de ani, din Girov, conducea un autoturism pe strada Petru Rareș din Piatra Neamț, a surprins și accidentat o femeie de 47 de ani, care s-ar fi angajat în traversarea străzii printr-un loc nepermis și fără să se asigure.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea pietonului, femeia fiind transportată la spital în vederea primirii de îngrijiri medicale de specialitate.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii, cu exactitate, a circumstanțelor în care s-a produs evenimentul rutier.”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)