Înotător surpriză în Lacul Bicaz (VIDEO)
Un urs brun a fost surprins astăzi înotând în Lacul Bicaz. Deși s-a creat impresia generală că urșii se mișcă greoi, în realitate ei aleargă repede și sunt rezistenți, iar în mișcări sunt atenți și preciși.
Urșii pot merge și în două picioare, se pot cățăra pe arbori și înoată bine. Așadar, aveți grijă pe unde vă scăldați. S-ar putea să dați peste vreun urs în apă, mai ales în această perioadă când temperaturile sunt foarte ridicate și animalele simt nevoia să se răcorească.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)