Piatra-Neamț: Bătrână scoasă de pompieri dintr-un apartament inundat cu fum
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/pompieri-masina-autospeciala-1024x688-1-2-1.jpg)
În jurul orei 18:09, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre un posibil incendiu la un apartament din municipiul Piatra-Neamț, cartierul Precista (degajare de fum pe geamul de la bucătărie).
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială de stingere, o autospecială complexă pentru intervenție, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime și o ambulanță SMURD.
S-a constatat că incendiul se manifesta la nivelul unui aragaz, unde ardea un vas cu mâncare. Apartamentul, situat la primul etaj într-un bloc de locuințe situat pe bulevardul Decebal, era inundat cu fum.
A fost îndepărtată oala de pe aragaz și s-a făcut aerisirea apartamentului. Proprietara, în vârstă de aproximativ 81 de ani, a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la echipajul SMURD, ulterior fiind transportată la UPU Piatra-Neamț.
Nu au fost persoane evacuate.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)