ASTĂZI: Femeie accidentată în timp ce traversa strada (Neamț)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf-2-2.jpg)
În această dimineață, pe DJ156D, în localitatea Piatra Șoimului, a avut loc un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane.
Conform primelor date, o femeie de 76 de ani, din Piatra Șoimului care traversa strada a fost accidentată de un autoturism, condus de un tânăr de 24 de ani, din aceeași localitate.
Femeia a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările sunt continuate de polițiștii pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care a avut loc evenimentul, a transmis IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)