Accident în Piatra-Neamț. Două fetițe au ajuns la spital (FOTO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/accident-1-1024x512.png)
În jurul 16:21, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințați despre un accident rutier produs pe DN15 D, la ieșirea din municipiul Piatra Neamț. (știrea inițială aici – click)
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD TIM.
„În accidentul rutier au fost implicate trei autoturisme, rezultând două victime, neîncarcerate. Cele două victime, două fete de 7 și 12 ani, au primit primul ajutor calificat de la membrii echipajului SMURD la locul evenimentului, după care au fost transportate la CPU Roman. Pompierii au asigurat măsurile de prevenire și stingere a incendiilor și au curățat/degajat carosabilul de elementele rezultate în urma accidentului rutier.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)