Accident cu victime în Neamț – Doi tineri au ajuns în spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/smurd-3.jpg)
Un accident rutier s-a produs sâmbătă noaptea în Vădurele-Cândești. Ambele victime (o tânără de 19 ani și un bărbat de 33 de ani) s-au ales cu politraumatisme și au fost transportate la Spitalul Municipal Roman.
Vă prezentăm comunicatul oficial al Serviciului Județean de Ambulanță – Neamț:
30.05.2021, ora 04:02, Vădurele -Cândeşti, accident rutier cu 2 victime: victimă sex feminin, 19 ani, diagnostic: politraumatism prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. Municipal Roman;
victimă sex masculin, 33 ani, diagnostic: politraumatism prin accident rutier; victima a fost preluată de un echipaj TIM şi transportată la CPU Sp. Municipal Roman.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)