Culmea foamei la Piatra Neamț: Hoț de carne prins în timp ce o savura crudă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/Untitled-1-3-1024x512.png)
Un bărbat în vârstă de 44 de ani din Piatra Neamț a fost surprins de polițiștii locali în timp ce consuma din produsele sustrase de la o carmangerie din Piața Centrală.
I.A. a pătruns în depozitul unuia dintre modulele de carne de la Piața Centrală din Piatra Neamț, luni, 17 mai 2021, în jurul orei 18.00. Bărbatul a fost depistat de vânzătoare, care a anunțat imediat polițiștii locali de ordine publică din zonă. Acesta a sustras dintr-o ladă frigorifică aproximativ 20 de kilograme de carne însă, fiind aflat sub influența băuturilor alcoolice, s-a oprit câțiva metri mai încolo, în exteriorul halei, unde a desfăcut pachetele și a început să o consume crudă.
I.A. a fost condus la sediul Poliției Locale Piatra Neamț unde a fost identificat după care i s-au întocmit documentele pentru constatarea infracțiunii de furt, ulterior fiind predat agenților Poliției Municipiului Piatra Neamț pentru continuarea cercetărilor sub aspectul infracțiunii de furt calificat.
Prejudiciul a fost recuperat în totalitate, a transmis Poliția Locală Piatra Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)