Bărbat din NEAMȚ transferat la Iași din cauza mai multor traumatisme
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf-1.jpg)
Zilele trecute vă prezentam cazul unui bărbat din Unghi, care în încercarea de a curăța o fântână a căzut în interiorul acesteia la o adâncime de aproximativ 12 metri (vezi articolul complet aici – click)
Serviciul de Ambulanță al județului Neamț a preluat pacientul, care ulterior a fost dus la Spitalul din Roman.
Din cauza politraumatismelor rezultate în urma căzăturii, bărbatul a fost transferat către un alt spital din Iași.
Vă prezentăm comunicatul oficial SAJ Neamț:
15.05.2021, ora 12:42, Unghi, pacient sex masculin, 47 ani, diagnostic: politraumatism prin cădere în fântână, aprox. 12 m, traumatism forte coloană lombara, traumatism bazin; pacientul a fost preluat de un echipaj cu medic şi transportat la CPU a Sp. Municipal Roman; din CPU Roman s-a efectuat transferul interclinic la Iaşi.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)