Ion Rotaru vrea să mute grădina zoologică în comuna Alexandru cel Bun
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2014/08/15-gradina-zoo-piatra-neamt-15-1024x686.jpg)
Ion Rotaru, primarul comunei Alexandru cel Bun, este și membru al Asociației „Nicu Albu” din Piatra-Neamț, o organizație care s-a opus desființării parcului zoo.
Decizia de desființare a fost, însă, luată în Consiliul Local și, potrivit declarațiilor sale, Ion Rotaru va participa miercuri, la ora 14.00, la o conferință de presă în sediul primăriei pe care o conduce, pe tema posibilității mutării grădinii zoologice din Piatra-Neamț în comuna Alexandru cel Bun pe o suprafață de 7 hectare de teren unde animalele să aibă condiții mai bune decât până acum.
Vom reveni.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
S-o mute in ctitoria lui de suflet: Speranta.
Sfarsitul ar incununa opera !
Pacat ,un primar care trebuia orasului nostru!!!!!
Ar fi minunat sa reuseasca, 7 ha ar fi conform legislatiei de protectie a animalelor si chiar mai mult!
comentarii rautacioase si imbecile vor fi tot timpul ! munca efort si viziune mai putin ! o idee deosebita care trebuie sprijinita ! si trebuia o palma si edilului distrugator care a pus CRUCE orasului ! FELICITARI !
BRAVO! VA SUSTINEM D.LE PRIMAR !UZINEI 26.
Dacă va fii o investiție la fel de proasta ca și Aqua Parkul, mai bine nu.