(NEAMȚ) A rămas cu mâna blocată într-un gard de sârmă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/situatie1458582970-1528821375.jpg)
În data de 16.05.2021, prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unei persoane care a rămas cu mâna blocată într-un gard de sârmă, în localitatea Girov.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD. Pompierii au deblocat mâna prinsă în gard a unei femei de 76 de ani. Victimei i s-a acordat primul ajutor calificat de către paramedici, aceasta refuzând transportul la spital, atransmis Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)