(FOTO) Mare adunare în centrul orașului Piatra Neamț – Are loc slujba de sfințire a „Monumentului comemorativ în memoria și pentru cinstirea jertfei martirilor și eroilor din închisorile comuniste”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/centru1-1024x484.jpeg)
Astăzi, începând cu ora 14:30, are loc slujba de sfințire a „Monumentului comemorativ în memoria și pentru cinstirea jertfei martirilor și eroilor din închisorile comuniste” în centrul Municipiului Piatra Neamț.
Slujba este oficiată de Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Teofan.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/tefan-1024x484.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/centru3-1-1024x484.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/centru4-1024x484.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/centru1-1-1024x484.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Foarte frumos. Doamne ajuta
Crucea de piatra!
Extraordinar.. nemaipomenit!! Cand mai evoluam si noi ?
E bine că se mai fac inca astfel de adunări…
M-am lămurit cum stă treaba cu domnu’ primar după discursul de azi 😐
Foarte, foarte penibil