VIDEO/FOTO: Piatra-Neamț, prima seară fără restricții de deplasare – Obișnuința e a doua natură
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/reprezentativa-1024x512.png)
15 mai, prima zi din ceea ce sperăm a fi revenirea la o viață normală însă prematur să o numim certitudine. Cel puțin teoretic ne-am fi așteptat ca străzile să fie pline dar iată că obișnuința e a doua natură, lucru absolut firesc după mai bine de un an în care prin intermediul tuturor canalelor de comunicare ni s-a transmis că trebuie să stăm în case, să limităm deplasările, să fim prudenți.
Doar pe alocuri, la câteva terase din oraș, parcă ne-am întors în timp…în perioada în care nu ne imaginam cât de importante sunt lucrurile mărunte. Cei mai mulți dintre noi am înțeles ce am avut de înțeles, după ce le-am pierdut.
Piatra-Neamț, 15 mai, ora 23.00:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)