NEAMȚ: O durere care nu se poate așterne în cuvinte – La doar 17 ani, a decis că viața nu mai merită trăită…
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/lin-.png)
O familie din Negrești copleșită de durere va trebui să-și conducă pe ultimul drum copilul de numai 17 ani care a ales să-și pună capăt zilelor. Ce anume l-a determinat să recurgă la un asemenea gest, nu se știe…
Tragedia s-a petrecut ieri, 10 mai. În urma solicitării (n.r: cu aproximație la ora 17.30) polițiștii au descoperit la fața locului un adolescent spânzurat în podul casei. Potrivit IPJ Neamț, la examinarea sumară nu s-au descoperit alte urme de violență. Trupul neînsuflețit al tânărului a fost preluat și transportat la Serviciul de Medicină Legală în vederea efectuării necropsiei.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă (moarte suspectă).
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ne pun pe gânduri astfel de gesturi care pot pleca de la lipsa de credință,că cel mai mare păcat al omului este desnădejdea și mândria…Dumnezeu să îl judece cu blândețe!