Atenție, pregătiți rezerve! Se oprește apa în Piatra-Neamț începând cu ora 09.00 – 17 străzi afectate
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/apa-1024x512-1-768x384-1-1.png)
Pentru remedierea unor avarii la reţeaua publică de distribuţie a apei potabile, Compania Județeană APA SERV S.A. este pusă în situaţia neplăcută de a sista furnizarea serviciului de alimentare cu apă potabilă astăzi, 10.05.2021 între orele 09,00 – 14,00, în Municipiul Piatra Neamţ.
Vor fi afectaţi utilizatorii de pe străzile:
- Banatului, Izvoare, Nordului, Zefirului, Terasei, Marăști, 1 Mai, Cracău, Primăverii, Pescăruș, Moldovei, Dunării;
- Hangului, Boboteni, Izvorul Alb, Audia, Pepinierei.
Ne cerem scuze tuturor utilizatorilor afectați pe care îi asigurăm că echipele APA SERV fac tot posibilul pentru remedierea avariilor într-un timp cât mai scurt și pentru reluarea furnizării apei potabile.
Pentru informații suplimentare beneficiarii noștri pot suna la Dispeceratul APA SERV care funcționează nonstop, la numărul de telefon 0233/233340 sau pot accesa site-ul Companiei http://www.apaserv.eu, transmit reprezentanții Apa Serv.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)