Lucrurile bune merită menționate: problemele semnalate prin aplicația Piatra Neamț City App, rezolvate în timp record
Lucrurile bune care se dovedesc a fi utile în rezolvarea problemelor cetățenilor din Piatra Neamț merită a fi menționate. De ceva vreme a fost lansată aplicația Piatra Neamț City App, un canal de informare și comunicare cu autoritățile locale care, pe lângă alte aspecte care țin de informare, oferă posibilitatea de a raporta ușor și eficient problemele orașului.
Am constatat cu mulțumire faptul că astfel de sesizări sunt tratate cu seriozitate și promptitudine.
O sesizare a unui pietrean legată de un canal descoperit în cartierul Mărăței a fost făcută prin intermediul acestei aplicații joi seară, în jurul orei 22.00, iar vineri după-amiază problema era deja rezolvată. De menționat este faptul că acest canal de comunicare pare a fi unul eficient iar cei care preiau astfel de sesizări răspund în timp util și oferă informații despre statusul lucrării. Bravo!
Mai jos atașăm fotografiile:
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/PRIMARIA-1024x512.png)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Am făcut o sesizare și am primit raspuns după mai mult de 6 luni, bineînțeles că rezolvarea a fost odată cu răspunsul. Sesizarea se referea la un indicator de circulație!