ULTIMA ORĂ: Tentativă de suicid în Neamț
O informare de ultimă oră transmisă de ISU Neamț arată că în aceste momente se intervine în cazul unei tentative de suicid în comuna Gherăiești din Neamț.
„Ca urmare a unui apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină la o tentativă de suicid în comuna Gherăești. Un bărbat s-a urcat pe un stâlp de electricitate și a amenințat că se va arunca.
Bărbatul, în vârstă de 41 de ani, a fost convins de către echipajul IPJ să renunțe la gestul său. Va fi preluat de echipajul SMURD și transportat la spital.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)