NEAMȚ: Un șofer „a parcat” direct în pompa de alimentare dintr-un PECO
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/peco-neamt-accident-1024x681.jpg)
Ca urmare a unui apel la 112 din jurul orei 15:20, pompierii romașcani au intervenit cu o autospecială pentru stingere cu modul pentru descarcerare pentru a asigura măsurile de prevenire și stingere a incendiilor la un accident rutier în urma căruia un autoturism a intrat într-o pompă de alimentare a unei stații Peco de pe E 85, pe raza municipiului Roman.
Nu au fost scurgeri de carburant, pompa de alimentare cu carburanți nefiind afectată și nu au fost victime, a precizat ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)