În această dimineață, în Piatra-Neamț: a făcut scandal și a sărit la bătaie după ce a topit banii la păcănele
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/casa-de-cultura.jpg)
În această dimineață un bărbat a făcut un scandal monstru în zona casei de cultură. Cel mai probabil supărat că a pierdut o mică (sau mai mare) sumă de bani la păcănele, a început să adreseze injurii și ar fi devenit și violent, potrivit martorilor. Iată ce a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț, Georgiana Moșu, pentru ziarpiatraneamt.ro:
În această dimineață, în zona casei de cultură (vis-a-vis), un bărbat de 30 ani din Giurgiu a jucat la păcănele, ar fi pierdut o sumă de bani – fapt care a determinat o stare de nervozitate excesivă, adresând injurii. Personalul de serviciu a apăsat butonul de panică, a sosit firma de pază care a făcut uz de spray-ul iritant lacrimogen, a fost sesizată și poliția întrucât nu dorea să părăsească incinta societății respective. A fost sancționat contravențional conform legii 61 cu o amendă de 1000 de lei. Conform protocolului la fața locului a sosit și un echipaj al ambulanței însă persoana în discuție a refuzat transportul la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)