ULTIMA ORĂ: Accident cu victimă în Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/01/accident-victima-1024x512.png)
Un accident grav s-a produs în această seară în Piatra-Neamț, pe o trecere pentru pietoni situată pe variantă. Traficul a fost îngreunat.
Din primele date, este vorba despre o victimă, un pieton. Informația a fost confirmată de IPJ Neamț:
„Din primele cercetări efectuate de polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț a reieșit că, în timp ce un bărbat de 31 de ani, din județul Bacău, conducea un autoturism pe strada Dimitrie Leonida a surprins și accidentat un bărbat de 52 de ani, din Piatra Neamț, care traversa strada pe trecerea pentru pietoni.
În urma impactului a rezultat rănirea pietonului. Ambii participanți la trafic au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)