Zi tristă pentru o familie din NEAMȚ – A fost găsit decedat în casă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/MORT-NEAMT.jpg)
Prin apel la 112, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament din orașul Târgu Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat pompieri din cadrul Detașamentului Târgu Neamț cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Cu ajutorul echipamentelor pentru descarcerare pompierii au pătruns prin fereastra bucătăriei în interiorul apartamentului situat la parterul unui bloc de locuințe din strada Codrului. În interiorul apartamentului a fost găsit un bărbat de aproximativ 83 de ani ce nu prezenta semne vitale, a transmis ISU Neamț.
Condoleanțe familiei!
Cele mai importante știri din Piatra-Neamț și județul Neamț, la un click distanță. Urmăriți-ne și pe pagina Ziar Piatra Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)