La această oră, toți pietrenii au apă potabilă la robinete
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/apa.jpg)
La această oră, toate avariile în alimentarea cu apă a municipiului Piatra-Neamț sunt remediate și toți locuitorii au apă potabilă.
Situația este una de excepție (e o raritate să nu fie vreun consumator lipsit de apă), deoarece rețeaua de conducte este depășită ca durată de viață și cedeaza din ce în ce mai des, iar primăria Piatra-Neamț nu a alocat nici în acest an în buget vreun leu pentru schimbat măcar o magistrală principală de alimentare cu apă în municipiu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)