(NEAMȚ) Bebeluș de numai o lună, găsit în stop cardio-respirator
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/tim.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis în această dimineață de reprezentanții Serviciulul de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a fost solicitat ieri, 31 martie în jurul orei 09.20 în satul Budești, comuna Făurei.
La fața locului cadrele medicale au găsit un bebeluș de numai o lună, în stop cardio-respirator:
31.03.2021, ora 09:22, Budeşti, pacient sex masculin, 1 lună, diagnostic: stop cardio-respirator; la locul solicitării s-a deplasat un echipaj cu asistent medical, ulterior s-a chemat echipajul TIM care a preluat pacientul şi l-a transportat la CPU a Sp. Municipal Roman;
La ora redactării acestui articol nu avem informații suplimentare despre starea de sănătate a micuțului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)