Accident MORTAL în Piatra-Neamț – Un bărbat a fost declarat decedat de către medicul de pe ambulanță
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/ims-1024x512.png)
În articolul precedent informam despre faptul că un bărbat a fost prins sub un motostivuitor în incinta unei societăți comerciale din Piatra-Neamț (articolul aici – click). Iată ultimele date furnizate de purtătorul de cuvânt al ISU Neamț:
Ca urmare a unui apel la 112, pompierii au fost alertați să intervină pentru degajarea unei persoane prinsă sub un motostivuitor, în incinta unui operator economic din municipiul Piatra-Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare, o autospecială pentru descarcerare și un echipaj cu ambulanță de la SAJ.
Pompierii au extras de sub un motostivuitor un bărbat de aproximativ 55 de ani. Medicul de pe ambulanța SAJ a declarat decesul persoanei.
Condoleanțe familiei!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)