Accident cu victimă în Piatra-Neamț – O femeie transportată la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf-2.jpg)
Potrivit unui comunicat transmis de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, echipajele medicale au intervenit ieri dimineață în jurul orei 10.19 la un accident rutier în Piatra-Neamț.
În urma evenimentului rutier a rezultat o victimă – o femeie în vârstă de 73 de ani care a suferit un traumatism cranio-cerebral minor, fiind preluată de un echipaj cu medic și transportată la Compartimentul de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Roman.
Vom reveni cu date legate de circumstanțele producerii accidentului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)