Tulpina britanică SARS-CoV-2, prezentă în județul Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/03/covid-1024x678.jpg)
DSP Neamț a transmis printr-un comunicat de presă în această seară că 6 cazuri de infectare cu tulpina britanică SARS-CoV-2 au fost identificate pe teritoriul județului.
„Este vorba despre rezultatele probelor provenite din mai multe localități, în perioada 22-24 februarie 2021. Probele au fost prelucrate în laboratorul Universitatea din Suceava.”, a precizat DSP Neamț.
comunicat-de-presa-12.03.2021![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)