ACUM: Accident grav, cu victimă, în Piatra-Neamț (FOTO)
Astăzi, 8 martie, în urmă cu scurt timp, s-a produs un accident rutier cu victimă în municipiul Piatra-Neamț. Evenimentul s-a produs pe b-dul Decebal, în zona Liceului de Arte, pe trecerea pentru pietoni.
Circulația este îngreunată. Echipaje de poliție și SMURD se află la fața locului.
Revenim cu informații.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
In acel loc este necesara montarea unui semafor si/sau denivelari pe carosabil, pentru micsorarea vitezei. Gardul din mijloc limiteaza vederea, zona e aglomerata, pietonii sunt cu capul in nori, soferii grabiti.