Echipa ”Străjerii PDL-ului”
8% dintre pietrenii cu drept de vot au ales un primar crescut în curtea PDL și imediat a venit la pachet și un viceprimar crescut tot în ograda portocalie, viceprimar care a fost, desigur, pus cu ajutorul votului unui consilier de la ALDE (foto dreapta) care si el la rândul lui a fost coleg la PDL cu băieții. Așa avem acum la primărie o echipa care se poate numi ”Străjerii PDL-ului”
Ultimul dintre acești străjeri și cel mai mic în grad este tov. Enache din aripa PDL a ALDE, domn care și-a luat așa de în serios treaba de satelit al PDL/PNL încât participă cu ei la ședințe și sare la gâtul propriilor colegi. La ultima ședință de consiliu local a luat cuvântul și a cerut ca un alt coleg de partid din ALDE să explice în fața consiliului de ce a votat contra unui proiect al PNL. O scenă de un ridicol absolut, dar o demonstrație de devotament demn de un străjer PDL.
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)