PNL este de neoprit la Consiliul Județean. Se face de râs încontinuu
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/sedinta-cj.png)
Azi au convocat din nou liberalii o ședință la Consiliul Județean Neamț cu scopul de a pune prin vot un vicepreședinte.
Nu știm cu ce formule matematice își calculează liberalii majoritățile ca să pună vicepreședinți, dar și azi s-au făcut de râs. Au convocat ședință și nu au avut majoritate, iar problema mare este că nu e prima dată când pățesc rușinea asta. Au mai făcut o ședință în care au zis că bat ei PSD-ul cu prosopul ud la vot și au plecat la fel, cu coada între picioare. Nimic nu mai poate să oprească liberalii din a se face de râs încontinuu.
Nici nu mai știm ce ar fi de comentat. Pierdem timpul de fiecare dată când anunță liberalii că au făcut echipă să meargă să bată PSD-ul, căci de fiecare dată iau bătaie rușinos. De fapt, nici măcar nu iau bătaie de la PSD, ci își dau singuri autogoluri spre stupefacția PSD-iștilor care se pregătiseră pentru meci și sunt puși în situația de a nu face nimic, căci echipa PNL+USR convoacă meciul și se bate singură. La început a fost amuzant, dar de acum devine penibil tot circul acesta făcut de PNL și USR.
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)