(FOTO/VIDEO) INEDIT. „Caravana peștelui și fructelor de mare” în Piața Centrală
În acest weekend, în Piața Centrală din Piatra-Neamț puteți vizita „Caravana pestelui și fructelor de mare”, anunță Taverna Racilor Herastrau Fishtodoor. Produsele cu pește și fructe de mare, atât proaspete, cât și gătite, pot fi găsite pe platoul din fața pieței.
Taverna Racilor a adus la Piatra-Neamț pește și fructe de mare din Marea Neagră, Delta Dunării, cât și de la partenerii din Italia și Grecia. Printre delicatese se numără: calcan, lufar, pălămidă, rapane, scoici, guvizi, pui de baltă, creveți, calamar, caracatiță, homari, raci vii, chefal, doradă, lup de mare, langustine, pisică de mare, zargan, sturion și multe altele.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)