(OFICIAL) Lista cu scenariile de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ din Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/02/student-5560977_1920-1024x779.jpg)
Prin hotărârea nr. 10 din 5.02.2021, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență aprobă scenariul de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ din județul Neamț, pentru reluarea cursurilor după vacanța școlară – semestrul II al anului școlar 2020 – 2021 din 8 februarie 2021, conform anexei de mai jos.
SCENARIUL 1 | 216 |
SCENARIUL 2 | 108 |
SCENARIUL 3 | 2 |
TOTAL | 326 |
Scenariul 1 | Participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție | Incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate mai mică sau egală cu 1/1.000 de locuitori |
Scenariul 2 | a) Participarea zilnică, cu prezență fizică în unitățile de învățământ, a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, a XIII-a și a celor din anii terminali din învățământul profesional și postliceal, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor protecție b) Participarea zilnică, în sistem online a elevilor din celelalte clase/ani de studiu | Incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate este mai mare de 1/1.000, dar mai mică sau egală cu 3/1.000 de locuitori. |
Scenariul 3 | a) Participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar b) Participarea zilnică, în sistem online a elevilor din celelalte clase/ani de studiu | Incidența cumulată în ultimele 14 zile a cazurilor din localitate este mai mare de 3/1.000 locuitori. |
Documentul de mai jos are 23 de pagini. Apăsați pe săgeți pentru a derula paginile.
anexa-la-HCJSU-nr.-10_2021![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Acest liceu era deficitar la capitolul caldura si cand functiona la capacitate maxima acum probabil parintii vor accepta o zi ,doua sa-si trimita copiii in conditii vitrege de desfasurare a orelor de curs.nimeni nu vrea copil bolnav,suferind,tratament, bani cheltuiti, griji..etc
Sunt curios la Liceul Tehnologic Forestier sunt 3 clase a12a.vor function una pe etaj.Se va incalzi incinta liceului pe parcursul celor 6-7ore de curs?Ca a sta la 10-15 grade zilnic inseamna boala curata si zau daca e cineva amator a trimite copilul sanatos si a-i veni „suspect”de covid.