Salarii și sporuri din primăria Piatra-Neamț
Câteva salarii si sporuri din primăria Piatra-Neamț. Concluziile le trageți singuri.
Primar – 18.720 lei
Viceprimar – 16.640 lei
Secretar municipiu – 16.092 lei
Administrator public – 16.092 lei
Arhitect sef – 10.903 lei
Director executiv – 11.051 lei
Sef serviciu – 9.145 lei
Sef birou – 8.792 lei
- Pentru implementarea proiectelor finantate din fonduri europene nerambursabile, indemnizatiile primarului si ale viceprimarilor se majoreaza cu 25% (conform art.16 alin.(2) din Legea nr.153/2017 cu modificarile si completarile ulterioare);
- Personalul nominalizat in echipele de proiecte finantate din fonduri europene nerambursabile, beneficiaza de majorarea salariilor de baza cu pana la 50%, indiferent de numarul de proiecte in care este implicat (conform art. 16 alin.(1) din Legea nr.153/2017 cu modificarile si completarile ulterioare);
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Pentru contractuali, salariile sunt mult mai mici! Nu toți salariații sunt funcționari publici.
Brute, se aplica 43% taxe. Dar nu poate scrie in antetul articolului ca nu ar mai fi cine stie ce știre.
Si pana acum cei care au fost ce credeti ca au facut …..De 30 de ani ne uitam cum baga bani in buzunarul lor ….partea proasta e ca noi nu facem nimic ….Suntem un popor cu frica de Dumnezeu si mila pentru demnitari…Dati bani la biserici si va rugati pentru nemurire ….
Sau cele de baza
Se publica salariile brute
Vreau si eu😆
Salariile sunt nete sau brute?
ADMIN: https://www.primariapn.ro/transparenta-veniturilor-salariale