Bravo PNL! Cetățenii sunt invitați să-și spună opiniile despre bugetul primăriei pentru anul 2021
Într-un fief PNL cu rezultate foarte bune pentru liberali la alegeri, liderul PNL consultă populația în vederea realizării bugetului primăriei. Aici PNL-ul vrea să facă bugetul în funcție de ce zic cetățenii și pentru asta le pune la dispoziție și un chestionar online anonimizat.
Desigur că nu este vorba de Piatra-Neamț, ci de Toplița, un oraș unde PNL-ul își respectă votanții și face ce vor ei, nu ce se stabilește la ședința de partid.
De ce în unele locuri PNL-ul are un comportament demn de un partid aflat la guvernare și în alte locuri e un dezastru? Simplu. În unele locuri există liberali care le știu pe toate și nu au nevoie să se consulte cu nimeni, iar dacă o fac, o fac așa… formal.
Iosub Robert
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)